O autorze
Nadzieja polskich zapasów. Młody zawodnik WKS Śląsk Wrocław, zawodowy żołnierz. W swojej karierze rozkładał na łopatki medalistów olimpijskich takich jak Karem Gaber czy Andrea Minguzzi. Do jego największych osiągnięć należy zdobycie srebrnych medali na mistrzostwach świata w Stambule (2011) i mistrzostwach Europy w Belgradzie (2012). Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Wcześniej, w 2009 roku Damian został mistrzem Polski seniorów i wicemistrzem świata juniorów.

Szansa dla młodych zawodników MMA

Miniony weekend był bardzo pracowity. Najpierw pojechałem do Piotrkowa Trybunalskiego. Tam odbyły się zakończone sukcesem Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Mimo walki w wyższej niż zwykle kategorii wagowej udało mi się zdobyć pierwsze miejsce i co ważne kilka punktów dla klubu. Nie było za dużo czasu na celebrację, bo musiałem opuścić Piotrków Trybunalski, aby udać się do Warszawy, gdzie miałem wystąpić jako gość specjalny pierwszego polskiego reality show o MMA – MMAster.

Formuła programu jest następująca. Mamy grupę zawodników, amatorów, którzy rywalizują o zwycięstwo w programie. W każdym odcinku odpada jeden z uczestników aż zostanie najlepszy fighter. Dwóch finalistów dostanie szansę walki podczas zawodowej gali MMA, a zwycięzca ostatniego pojedynku otrzymuje dodatkowo 5 tysięcy złotych. Zawodnicy są oceniani na podstawie postępów w trakcie treningów, a także wyników sparingów, które odbywają na koniec programu. W jury są Agnieszka Rylik i Paweł Nastula.


Pomysł na program bardzo mi się spodobał. Sporty walki stają się w Polsce coraz bardziej popularne i tego typu programy to świetny pomysł. Jest to szansa dla młodych chłopaków aby pokazać się szerszej publiczności, a przy okazji czegoś się nauczyć…

No właśnie. W każdym odcinku występuje gość, specjalista od różnych sztuk walki. Jego zadaniem jest wprowadzenie w tajniki uprawianej przez siebie dyscypliny oraz wsparcie jury w podjęciu decyzji kogo wykluczyć.

W jednym z programów pojawię się ja. Pokazałem chłopakom kilka technik, a następnie obserwowałem jak sobie radzą na macie. Muszę przyznać, że wielu z nich pozytywnie zaskoczyło mnie swoją postawą. Kto wie, może kiedyś doświadczenie zdobyte podczas kręcenia tego programu zaprocentuje? Nie wykluczam przecież, że po zakończeniu kariery zajmę się trenerką. Słyszałem głosy, że podobno całkiem nieźle sobie radzę i potrafię wytłumaczyć co trzeba zrobić.

Poza mną, w programie będzie można zobaczyć m.in. mojego kolegę Pawła Jędrzejczyka, mistrza świata w muay thai i K1. Premiera pierwszego odcinka już w najbliższą sobotę o 16.45 w TVN Turbo. Nie przegapcie tego!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...