O autorze
Nadzieja polskich zapasów. Młody zawodnik WKS Śląsk Wrocław, zawodowy żołnierz. W swojej karierze rozkładał na łopatki medalistów olimpijskich takich jak Karem Gaber czy Andrea Minguzzi. Do jego największych osiągnięć należy zdobycie srebrnych medali na mistrzostwach świata w Stambule (2011) i mistrzostwach Europy w Belgradzie (2012). Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Wcześniej, w 2009 roku Damian został mistrzem Polski seniorów i wicemistrzem świata juniorów.

Wyjazd na Kubę i walka o zapasy

Wciąż jest głośno o propozycji usunięcia zapasów z programu Igrzysk Olimpijskich 2020. Andrzej Supron w geście protestu zdecydował się odesłać do przewodniczącego MKOlu swoje najcenniejsze trofeum – srebrny medal olimpijski.

Medal zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich to marzenie każdego sportowca. Oddanie tak ważnego trofeum to ogromne poświęcenie. Mam nadzieję, że ten protest zwróci uwagę osób decyzyjnych w MKOLu. Chciałbym, aby kibice wciąż mogli oglądać zapasy na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku.


A teraz z innej beczki. Zapasy to piękna dyscyplina, która pozwala nie tylko na hartowanie psychiki i zwiększanie sprawności fizycznej, ale również… wyjazdy w ciekawe miejsca. Jakiś czas temu miałem okazję pojechać na obóz i turniej na Kubie. Mimo faktu, że na początku chorowałem udało mi się trochę pozwiedzać i sporo potrenować z lokalnymi zapaśnikami.

Nie jestem profesjonalnym fotografem, ale w zrobieniu fajnych zdjęć bardzo pomógł mi aparat Sony DSC - RX 100. Było co fotografować. Zobaczcie sami, kilka zdjęć poniżej.

Więcej zdjęć znajdziecie na moim profilu Facebookowym: http://www.facebook.com/media/set
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...